Kolegium Sędziów Olkusz - strona nieoficjalna

KOMUNIKAT NR 4

KOMISJI GIER I DYSCYPLINY PODOKRĘGU OLKUSZ

SEZONU 2016/2017

Komisja Gier Podokręgu Piłki Nożnej w Olkuszu przed rozpoczynającymi się Rozgrywkami Młodzieżowymi przypomina Klubom i Sędziom istotne informacje dotyczące Rozgrywek.

- WIĘCEJ W ROZWINIĘCIU NEWSA -

KOMUNIKAT NR 4

KOMISJI GIER I DYSCYPLINY PODOKRĘGU OLKUSZ

SEZONU 2016/2017

Komisja Gier Podokręgu Piłki Nożnej w Olkuszu przed rozpoczynającymi się Rozgrywkami Młodzieżowymi przypomina Klubom i Sędziom istotne informacje dotyczące Rozgrywek:

II LIGA TRAMPKARZY

1. W Rozgrywkach uczestniczą zawodnicy urodzeni w roku 2002 i młodsi.

2. Rozgrywki prowadzone są zgodnie z Terminarzem Rozgrywek.

3. Wszyscy zawodnicy muszą być zgłoszeni do systemu Extranet i do Klasy Rozgrywkowej w której występują.

4. Zawody trwają 2 x 35 minut z 15 minutową przerwą.

5. W czasie trwania meczu zmiany są powrotne, z możliwością powrotu na boisko.

6. Kary indywidualne – 3, 5, 10 minut plus czerwona kartka.

7. Obowiązuje przepis o spalonym.

8. Zawodnicy grają w obuwiu miękkim (tzw. Lanki)

9. Zawodnicy grają piłką nr 5

10. Zawody rozgrywane są na całym boisku klubowym.

11. Drużyna LKS „Prądnik” Sułoszowa mecze w roli gospodarza rozgrywa na boisku w Wielmoży. Pozostałe drużyny na boiskach własnych.

II LIGA MŁODZIKÓW

1. W Rozgrywkach uczestniczą zawodnicy urodzeni w roku 2004 i młodsi.

2. Rozgrywki prowadzone są zgodnie z Terminarzem Rozgrywek.

4. Zawody trwają 2 x 30 minut z 15 minutową przerwą.

5. Wymiary boiska: długość boiska od pola karnego do pola karnego – szerokość zależna o szerokości boiska klubowego.

6. Wymiary bramki 5 m. x 2 m. ustawione na środku linii pola karnego na pełnowymiarowym boisku.

7. Rzuty rożne wykonywane są jako tzw. Krótkie.

8. Rzut karny wykonywany jest z odległości 9 m.

9. Pole karne wyznacza się plastikowym znacznikiem ( 9 m. do linii bocznej od słupka bramkowego i 9 m. w głąb boiska).

10. Drużyny występują w składach dziewięcioosobowych ( 8 zawodników w polu plus bramkarz).

11. W czasie spotkania każda drużyna może wymienić łącznie z bramkarzem dziewięciu zawodników z prawem ich powrotu na pole gry.

12. Mogą grać dziewczęta – maksymalnie 2 na boisku a 4 w kadrze meczowej.

13. Zawodnicy mogą rozgrywać spotkania w obuwiu miękkim ( tzw. Lanki).

14. Mecze rozgrywane są piłkami nr 4

15. W meczach Młodzików obowiązuje przepis o spalonym.

16. Kary indywidualne 3, 5, 10 minut plus czerwona kartka.

II LIGA ORLIKÓW

1. W Rozgrywkach uczestniczą zawodnicy urodzeni w roku 2006 i młodsi.

2. Rozgrywki prowadzone są zgodnie z Terminarzem Rozgrywek.

4. Zawody trwają 2 x 25 minut z 15 minutową przerwą.

5. Mecze mogą być na Orlikach lub na boiskach trawiastych, jeżeli mecz rozgrywany jest na boisku trawiastym to należy je wyznaczyć w następujący sposób: Bramki 2 m. x 5 m. ustawiamy w poprzek boiska na środku linii bocznej pomiędzy linią środkową boiska a linią pola karnego, pozostałe brakujące linie należy wyznaczyć plastikowymi znacznikami. Można również wyznaczyć boisko wzdłuż boiska a bramki 2 m. x 5 m. ustawić na linii pola karnego natomiast linie boczne wyznaczyć plastikowymi znacznikami przedłużając i łączyć boczne linie pola karnego.

6. Rzuty rożne wykonywane są jako tzw. Krótkie.

7. Rzut karny wykonywany jest z odległości 9 m.

8. Pole karne wyznacza się plastikowymi znacznikami ( 9 m. do linii bocznej od słupka bramkowego i 9 m. w głąb boiska).

9. Drużyny występują w składach sześcioosobowych ( 5 zawodników w polu plus bramkarz).

10. W czasie spotkania każda drużyna może wymienić łącznie z bramkarzem dowolną liczbę wpisanych do sprawozdania zawodników

11. Mogą grać dziewczęta – maksymalnie 2 na boisku a 4 w kadrze meczowej.

12. Zawodnicy mogą rozgrywać spotkania na boisku w obuwiu miękkim ( tzw. Lanki). Natomiast na Orliku zgodnie z Regulaminem danego Orlika.

13. Mecze rozgrywane są piłkami nr 4

14. W meczach nie obowiązuje przepis o spalonym.

15. Kary indywidualne 3, 5, 10 minut plus czerwona kartka.

II LIGA ŻAKÓW

1. W Rozgrywkach uczestniczą zawodnicy urodzeni w roku 2008 i młodsi.

2. Rozgrywki prowadzone są zgodnie z Terminarzem Rozgrywek.

4. Zawody trwają 2 x 20 minut z 15 minutową przerwą.

6. Rzuty rożne wykonywane są jako tzw. Krótkie.

7. Rzut karny wykonywany jest z odległości 9 m.

9. Drużyny występują w składach siedmioosobowych ( 6 zawodników w polu plus bramkarz).

11. Mogą grać dziewczęta – maksymalnie 2 na boisku a 4 w kadrze meczowej.

13. Mecze rozgrywane są piłkami nr 4

14. W meczach nie obowiązuje przepis o spalonym.

15. Kary indywidualne 3, 5, 10 minut plus czerwona kartka.

Podokręgu Piłki Nożnej w Olkuszu

Bolesław Ściepura